Styl rustykalny wraca do łask

Po wielu latach wrócił do łask. Jest to styl dość prosty, ale dający bardzo niebanalne efekty. Taki styl składa się z prostych mebli.

Potrzebne są także wełniane pledy, szydełkowe serwetki, folklorystyczne wzory. Suszone i cięte kwiaty także się sprawdzą, podobnie jak zielone rośliny w glinianych donicach. Nazwa tego stylu pochodzi od słowa rustique, wyrazu francuskiego, który znaczy wiejski, ludowy oraz polny.

Kolorystyka ma znaczenie w stylu rustykalnym

Kolory w tym stylu są naturalne: szary, beżowy, brązowy, biały, kremowy. Nie jest to styl pełen ostrych i jaskrawych kolorów, lecz bogaty w delikatne odcienie. Jest to jak najbardziej oczywiste i znaczące. Niejedna osoba doceni takie mieszkanie i zechce nacieszyć się nim naprawdę doskonale. Rustykalny może być styl architektoniczny, projekt, dom. Rustykalny, czyli wiejski i w naturalnym stylu, który wpisuje się w pewną estetykę. Taki styl jest popularny w Polsce, Niemczech czy Grecji. Skromne i delikatne domy pięknie wyglądają i znakomicie się sprawdzają.

Styl tego rodzaju sprawdza się w domach i dworach, w małych mieszkaniach też, ale raczej nie w blokach. Mieszkanie w kamienicy może być urządzone w stylu rustykalnym. Warto zadbać o to, by dom w stylu rustykalnym prezentował się pięknie, stylowo i wyjątkowo. Coraz więcej osób docenia taki dom i korzysta z niego zawsze, gdy ma taką możliwość. Klienci cenią piękny styl i lubą prostotę z nim związaną. Dużo kwiatów i zieleni jest typowe dla tego wyjątkowego i niebanalnego stylu. Warto o tym pamiętać, ponieważ taki styl cieszy zawsze i każdego. Nie ma co do tego wątpliwości.

One thought on “Styl rustykalny wraca do łask

Dodaj komentarz